Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2018, 18:26 Aktualizované dňa 29.05.2018 o 21:53

Vo Veľkej Mači práve prebieha rekonštrukcia vraždy Kuciaka a Kušnírovej

Polícia uzavrela ulicu a za pásku nikoho nepúšťajú.

Vo Veľkej Mači práve prebieha rekonštrukcia vraždy Kuciaka a Kušnírovej
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Vo Veľkej Mači práve prebieha rekonštrukcia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Na mieste je aj Jozef Kuciak s Danielom Lipšicom a Zlatica Kušnírová.

Polícia ulicu uzavrela, za policajnú pásku nikoho nepúšťajú.

Na dvore pri dome Kuciaka a Kušnírovej je Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru a príslušníci NAKA. Útvary majú označené na tričkách.​

"V trestnej veci sa vykonávajú úkony, ktoré nebudeme špecifikovať, ani sa k nim podrobnejšie vyjadrovať," uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová.

Rekonštrukcia, ktorá je organizačne aj finančne náročná, sa nerobí pri každom objasňovaní vraždy, ale ak si to vyžaduje vyšetrovanie, priblížil pre TASR docent trestného práva a vysokoškolský pedagóg Peter Kováč.

Na mieste sa tak podľa jeho slov overujú okolnosti trestného činu, možný pohyb páchateľa či sa preverujú informácie z výpovedí.

Zavraždenú dvojicu našli v ich dome 26. februára. Podľa polície ich páchateľ či páchatelia zastrelili ešte v stredu 21. februára.

Rekonštrukcia by mala trvať do neskorých hodín.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.