Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2018, 19:00

Huby na strope nie sú všetko. Výber toho najhoršieho zo slovenských nemocníc

Premiér ohlásil masívnu obnovu nemocníc. Zo záberov zverejnených na internete je jasné, že ju skutočne potrebujú.

Huby na strope nie sú všetko. Výber toho najhoršieho zo slovenských nemocníc
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Premiér Peter Pellegrini spolu s ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou ohlásili masívne investície do slovenských nemocníc. Pellegrini dokonca povedal, že pôjde o najmasívnejšiu obnovu slovenských nemocníc v histórii Slovenska.

„Chcem ohlásiť takto verejne, že v najbližších mesiacoch budeme svedkami najmasívnejšej obnovy najšpičkovejších prístrojových zariadení v našich nemocniciach, budeme svedkami najmasívnejších rekonštrukcií našich nemocníc a zdravotníckych zariadení v histórii Slovenska,“ povedal Pellegrini v piatok, 25. mája. 

Pellegrini ohlasuje investície do Univerzitnej nemocnice Bratislava:

​Dnes už tieto sľuby naberajú konkrétnejšie rozmery. Premiér spolu s ministerkou oznámili prvú investíciu. Bratislavská univerzitná nemocnica dostane spolu 30 miliónov eur. Polovica pôjde do rekonštrukcie nemocnice a druhá polovica na nákup zariadenia. 

"Som rád, že aj tie oddelenia, ktoré si ešte pamätajú značnú históriu, budú svietiť novotou. Musíme si uvedomiť, že dobré vybavenie a dobré priestory sú dôležité nielen pre pacientov, ale aj pre personál," poznamenal premiér.

Je nepopieratľným faktom, že slovenské nemocnice akútne potrebujú zrekonštruovať. Svedčia o tom aj zábery, ktoré od ľudí zozbierala facebooková satirická stránka Zomri. Tie ukazujú slovenské nemocnice vo veľmi zlom svetle. V galérii si pozrite výber toho najhoršieho, čo sa dá v našich nemocniciach nájsť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.