Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.05.2018, 14:53

Vandali v Nitre prepadli vozový park. Poškodili 21 autobusov a ochromili hromadnú dopravu

Následkom poškodenia autobusov je vynechávanie spojov, ktoré môže trvať aj niekoľko dní.

Vandali v Nitre prepadli vozový park. Poškodili 21 autobusov a ochromili hromadnú dopravu
Zdroj: Arriva Nitra, a.s.

Viac ako dvadsať autobusov mestskej autobusovej dopravy sa stalo v noci z nedele na pondelok terčom útoku vandalov v Nitre.

Podľa dopravcu Arriva Nitra neznámy páchateľ alebo páchatelia poškodili čelné sklá autobusov. Informáciu priniesol spravodajský portál Dnes24.

Poškodenie autobusov má za následok komplikácie v mestskej hromadnej doprave.

„Kritická situácia potrvá niekoľko dní, nakoľko je v dôsledku trestného činu nepojazdná takmer štvrtina vozového parku MHD. Prípadom sa už zaoberajú orgány činné v trestnom konaní,“  informuje dopravca Arriva Nitra.

Dopravca teraz žiada cestujúcich o trpezlivosť. „Vyjadrujeme rozhorčenie nad týmto bezprecedentným útokom, ktorý v doterajšej histórii firmy nemá obdobu. Zároveň prosíme cestujúcich o trpezlivosť. Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sa nám podarilo autobusy opraviť a vrátiť do premávky. Obstaranie potrebných náhradných dielov a následné výmeny čelných skiel sú však časovo náročné,“  hovorí generálny riaditeľ Arriva Nitra Juraj Kusy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.