Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.05.2018, 10:00 Aktualizované dňa 28.05.2018 o 10:22

Poslanci rokujú o návrhoch zákonov. Na rad príde aj obmedzenie interrupcií

V novele zákona o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy navrhujú poslanci strany stanoviť maximálnu výšku výdavkov, ktoré môže vyšší územný celok (VÚC) vynaložiť na bežnú prevádzku samotného úradu, teda na vlastnú réžiu.

Poslanci rokujú o návrhoch zákonov. Na rad príde aj obmedzenie interrupcií
Zdroj: TASR

Poslanci parlamentu netradične rokujú aj v pondelok. Zostáva im prediskutovať už len zopár návrhov zákonov. Väčšinu totiž prerokovali ešte v piatok. Rokovací deň tak môže skončiť skôr. Hlasovať o prediskutovaných zákonoch budú v utorok o 10. hodine.

Na úvod 11. dňa 31. schôdze plénum rokuje najmä o návrhoch zákonov z dielne ĽSNS. V novele zákona o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy navrhujú poslanci strany stanoviť maximálnu výšku výdavkov, ktoré môže vyšší územný celok (VÚC) vynaložiť na bežnú prevádzku samotného úradu, teda na vlastnú réžiu.

"Zavedenie takýchto finančných stropov posilní rozpočtovú zodpovednosť a povedie k hospodárnejšiemu a uváženejšiemu prerozdeľovaniu finančných prostriedkov v územnej samospráve," predpokladajú poslanci ĽSNS.

Plénum čaká aj rokovanie o kontroverznej novele ĽSNS, ktorá má zakázať interrupcie na Slovensku. Dá sa očakávať, že táto téma vyvolá dlhšiu diskusiu. Závisieť to bude aj od počtu poslancov, ktorí budú prítomní v pléne. Vzhľadom na nízku účasť sa môže stať, že rokovací deň skončí skôr ako o 19. hodine.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.