Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2018, 10:57

V Bratislave sa začala rozsiahla oprava jednej z najvyťaženejších ciest. Mesto vyzýva vodičov, aby využili MHD (video)

​S prácami na Brnianskej ceste sa začalo v utorok od 08.00 hod. Mesto dá opraviť 1368-metrový úsek od Pražskej po Patrónku v smere von z mesta.

Bratislava začala od utorka s rozsiahlou opravou jednej z najfrekventovanejších bratislavských komunikácií - Brnianskej cesty. Práce majú byť ukončené v priebehu júna. Premávka bude usmerňovaná prenosným dopravným značením.

Magistrát plánuje v blízkom čase opravovať aj Račiansku či Kazanskú ulicu. V pondelok o tom informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

​S prácami na Brnianskej ceste sa začalo v utorok od 08.00 hod. Mesto dá opraviť 1368-metrový úsek od Pražskej po Patrónku v smere von z mesta. Rovnako aj 1061-metrový úsek od zastávky Dubová po Pražskú v smere do mesta. Ukončenie prác predpokladajú 11. júna.

Vzhľadom na to, že ide o opravu pomerne vyťaženého dopravného úseku, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal požiadal o súčinnosť Krajský dopravný inšpektorát, ako aj mestskú políciu, ktorá posilní hliadky a bude situáciu na komunikácii sledovať a zabezpečovať plynulý chod cestnej premávky.

Keďže ide o frekventovaný ťah, prosíme vodičov počas dopravných obmedzení o trpezlivosť a zároveň im odporúčame využívať namiesto individuálnej automobilovej dopravy verejnú dopravu.

Na Budatínskej začnú od utorka 09.00 hod. opravovať 125-metrový úsek od križovatky s odbočkou k hypermarketu po križovatku s nadjazdom nad Panónskou. Práce by tu mali skončiť 3. júna. Oprava oboch úsekov bude spočívať v odfrézovaní asfaltovej vrstvy vozovky a položení nového asfaltového krytu.

V apríli začalo mesto rekonštruovať Bajkalskú ulicu, s prácami tu už finišujú, pre autá je už sprístupnená. "Mesto už má dokončenú opravu Panónskej cesty, polovicu Dolnozemskej cesty. Máme opravený Podháj a Lamačskú cestu. Momentálne prebieha oprava Hodonínskej," priblížil Nesrovnal.

V roku 2018 chce bratislavská samospráva opraviť celkovo 100 km jazdných pruhov. Do opráv komunikácií investuje hlavné mesto 16 miliónov eur, sedem miliónov z rozpočtu mesta a deväť miliónov eur z vládnej dotácie.

Súčasťou balíka opráv je aj vybudovanie 200 bezbariérových úprav priechodov pre chodcov, oprava 19 km chodníkov a 26 bezpečnejších zastávok MHD. Väčšinu z plánovaných opráv ciest bude hlavné mesto realizovať cez letné prázdniny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.