Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2018, 00:00

Chudobných Slovákov stále ubúda

V porovnaní s predchádzajúcim rokom došlo k poklesu o 0,3 percentuálneho bodu, čo je menej o 20-tisíc osôb.

Chudobných Slovákov stále ubúda
Zdroj: Archív HN

Rizikom príjmovej chudoby bolo vlani ohrozených 650-tisíc obyvateľov Slovenska, čo je 12,4 percenta. Vyplýva to z údajov zo zisťovania o príjmoch a životných podmienkach domácností EU SILC 2017. V porovnaní s predchádzajúcim rokom došlo k poklesu o 0,3 percentuálneho bodu, čo je menej o 20-tisíc osôb. Pre médiá to v pondelok uviedol predseda Štatistického úradu Alexander Ballek.

Profil príjmovej chudoby a vývoj rizika chudoby ako hlavného indikátora sú podľa Balleka stabilné. „Osobitne treba zdôrazniť vysokú mieru regionálnej disparity,“ konštatoval. Najmenej ohrození rizikom chudoby sú obyvatelia Bratislavského kraja (4,6 percenta), na východe Slovenska je to však trojnásobne viac, povedal. Úrad informoval, že v prípade Prešovského kraja je to 18,1 percenta a Košického kraja 15,5 percenta.


Podľa Ľudmily Ivančíkovej, generálnej riaditeľky sekcie sociálnych štatistík a de

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.