Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2018, 00:00

Dlhoočakávaná Lubyovej reforma: Školy majú riadiť top manažéri

Zmeny v školstve Martina Lubyová stále nepredstavila, HN má však reformný dokument k dispozícii.

Dlhoočakávaná Lubyovej reforma: Školy majú riadiť top manažéri
Zdroj: TASR

Už takmer dva týždne čaká odborná verejnosť na predstavenie Národného programu rozvoja vzdelávania. Ministerka školstva už dvakrát zrušila dátum, kedy zmeny v školstve chcela zverejniť. HN sa však podarilo získať dokument reformy vzdelávania.


Až deväť miliárd eur
Zatiaľ je známe len to, že zmeny, ktoré do školstva prinesie národný program, budú stáť deväť miliárd eur, potvrdila to šéfka rezortu Martina Lubyová po minulotýždňovom zasadnutí vlády. Konkrétne kroky rozvoja ministerstvo školstva ešte neprezradilo. „Poslanci školského výboru odporučili pani ministerke, aby materiál nepodliehal medzirezortnému pripomienkovému konaniu, môžeme však potvrdiť, že bol doručený jednotlivým ministerstvám,“ reagovalo na otázky HN tlačové oddelenie. To, že národný program dostali ministerstvá, potvrdil aj rezort vnútra.


Širšej vere

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.