Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.05.2018, 14:36

Prezident Kiska: Spravím všetko pre to, aby nová vláda bola dobrá a slušná

Svoju konkrétnu predstavu plánuje prezradiť ku koncu roka.

Prezident Kiska: Spravím všetko pre to, aby nová vláda bola dobrá a slušná
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Prezident SR Andrej Kiska chce spraviť všetko pre to, aby nová vláda bola dobrá a slušná. Svoju konkrétnu predstavu plánuje prezradiť ku koncu roka. Uviedol to v nedeľňajšej mimoriadnej diskusnej relácii 25 v televízii Markíza.

"V prvom rade som pokladal za svoju povinnosť už oznámiť, že nebudem kandidovať za prezidenta. Predsa len, treba dať priestor novým kandidátom, ktorí uvažujú, aby sa ukázali, možno niektorí čakali na moje rozhodnutie," povedal Kiska.

Doplnil, že zároveň pokladal za svoju povinnosť povedať ľuďom, že nechce z politického života odísť. "Potrebujem mať čas na to, aby som mohol všetko pripraviť, naplánovať. To, čo plánujem spraviť, oznámim neskôr, skutočne ku koncu roka s tým, že už presne chcem povedať, čo by to malo byť," uviedol Kiska.

Neodpovedal však na otázky, či plánuje založiť novú politickú stranu, alebo vstúpiť do existujúcej. Taktiež nekomentoval mená ľudí, s ktorými sa chce v budúcnosti v tejto veci rozprávať.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.