Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2018, 00:00

Poslanci si posvietia na novelu zákona o SIS

Tajní navrhli novelizovať svoj zákon cez pripomienky k zákonu o Policajnom zbore.

Poslanci si posvietia na novelu zákona o SIS
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Dvadsaťstranové pripomienky SIS k právnej úprave o Policajnom zbore, ktorými chce tajná služba zmodernizovať zákon o sebe, zaujal aj poslancov. Až natoľko, že mu chcú venovať samostatné zasadnutie výboru pre kontrolu činnosti SIS. Členovia výboru sa na tom jednohlasne dohodli na včerajšom rokovaní aj za prítomnosti riaditeľa informačnej služby Antona Šafárika. „Na budúcu stredu zvoláme riadny výbor s týmto bodom programu a pán riaditeľ nám predloží presné požiadavky,“ hovorí predseda kontrolného výboru a opozičný poslanec za hnutie OĽaNO Gábor Grendel. Šafárik možnosť vyjadriť sa nevyužil. Člen kontrolného výboru za Smer Jaroslav Baška hovorí, že je dôležité, že to prejde medzirezortným pripomienkovaním, „či už ako samostatný návrh alebo návrh cez zákon o Policajnom zbore“.


Poslanci včera otvorili tému zmeny zákona o SIS aj z toho dôvodu, že informačná služba žiada o novelizáciu svojho zákona prostredníctvom pripomienok k zákonu o Policajnom zbore, ktorý sa otvoril z dôvodu zmeny výberu policajného prezidenta. Rezort vnútra nepovedal, kedy ukončí konanie k pripomienkam a či dá tomuto postupu tajných zelenú. Odmiet

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.