Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2018, 13:34

Matečná: O jednotnú platbu na plochu požiadalo vyše 18-tisíc farmárov

Žiadatelia majú podľa ministerky ešte možnosť podávať žiadosti počas 25 dní, ale už so sankciou.

Matečná: O jednotnú platbu na plochu požiadalo vyše 18-tisíc farmárov
Zdroj: TASR

Do 15. mája požiadali o platby na plochu farmári obhospodarujúci 99,6 percent pôdy. Uviedla to po stredajšom rokovaní vlády šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (nominantka SNS). Na tento účel sa podľa nej vypláca okolo 450 miliónov eur.

"Pätnásty máj je hraničný termín, dokedy žiadatelia o jednotnú platbu na plochu podávajú žiadosti na Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA). Je to objem, ktorý každoročne PPA vypláca našim žiadateľom, ktorých je v systéme asi 19-tisíc každý rok," priblížila.

Minulý rok podľa nej bola povinnosť členskej krajiny EÚ mať 70 percent žiadostí o platbu na plochu v digitálnej forme.

"Mali sme vtedy, priznávam, technické problémy. Tento rok však musím s radosťou konštatovať, že 15. mája skončil a my máme skoro 99,6 percent plôch pokrytých žiadosťami. Farmári ich podávali digitálne. Musím povedať, že žiadostí prišlo k dnešnému dňu 18 333, čiže skoro taký počet žiadostí ako minulý rok," informovala šéfka MPRV.

Žiadatelia majú podľa nej ešte možnosť podávať žiadosti počas 25 dní, ale už so sankciou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata