Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2018, 10:42

Východ zasiahne intenzívny dážď, meteorológovia zvýšili výstrahu

"Pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká," varuje SHMÚ na svojej stránke.

Východ zasiahne intenzívny dážď, meteorológovia zvýšili výstrahu
Zdroj: TASR/AP

Na krajnom východe a severovýchode SR môže do štvrtkového (17.5.) rána spadnúť až 80 milimetrov (mm) zrážok. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pre okresy Prešovského a Košického kraja zvýšil výstrahu pred intenzívnym dažďom na druhý stupeň.

V HNtelevízii si pozrite aj rozhovor s meteorológom SHMÚ Štefanom Dlhšom z pondelka o tom, aké bude tento týždeň na Slovensku počasie:

​Meteorológovia upozorňujú, že predpokladaný úhrn zrážok 55-80 mm je v danom ročnom období a oblasti nadpriemerný. "Pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká," varuje SHMÚ na svojej stránke.

Pre rovnakú oblasť i povodie Hornádu v okrese Košice okolie vydal SHMÚ i hydrologickú výstrahu prvého stupňa s upozornením na povodne z trvalého dažďa.

Pre západnú časť Košického a Prešovského kraja platí výstraha pred intenzívnymi zrážkami prvého stupňa. V okresoch Poprad, Kežmarok, Levoča, Gelnica, Spišská Nová Ves, Košice, Prešov a Trebišov meteorológovia očakávajú, že v priebehu dneška a noci spadne 35 až 55 mm zrážok.

Zdroj: SHMÚ

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.