Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2018, 00:00

Spájať nových alebo podporiť iného adepta

Dôveryhodnosť súčasného prezidenta sa koncom apríla prepadla pod 50 percent. Stále je však na špičke.

Spájať nových alebo podporiť iného adepta
Zdroj: TASR

Bolo to približne pred rokom, keď Andrej Kiska vylúčil, že by založil politickú stranu alebo sa iným spôsobom pustil do zápasu o funkciu premiéra. V tom čase sa mu narodilo dieťa. A rodinu spomenul aj včera, keď sa definitívne rozhodol, že budúci rok nebude obhajovať prezidentskú funkciu. Faktom je, že hoci podpora vo verejnosti mu klesala, Kiska je stále najpopulárnejším politikom na Slovensku. Podľa prieskumu agentúry Focus dôveruje súčasnému prezidentovi viac ako 46 percent opýtaných. Dvojkou v rebríčku je premiér Peter Pellegrini s odstupom takmer 12 percent. Hoci sa Kiska o funkciu hlavy štátu opätovne uchádzať nebude, z verejného života sa stiahnuť neplánuje. „Budem premýšľať, ako najlepšie využiť autoritu a dôveru veľkej časti verejnosti, aby som aj po konci môjho pôsobenia v úrade prispel k začiatku novej politickej éry na Slovensku,“ povedal Kiska. Bližšie sa chce vyjadriť po novembrových komunálnych voľbách. Prezidenta si budeme vyberať budúci rok na jar. HN vám prinášajú scenáre, ako môže Kiska ďalej postupovať.

Z prezidentských volieb sa nestiahne
Kiska bol od začiatku svojho pôsobenia aktívnym prezidentom. Pravidelne vstupoval do diskusií s predstaviteľmi vl

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.