Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2018, 16:49

Maďarič: Je to pre mňa záhada. Kiska nech láskavo povie, ako sa chce politicky angažovať

Na Ficov brífing Maďarič povedal, že to bolo zvláštne.

Prezidentské voľby nebudú mať svojho hlavného favorita, o to budú napínavejšie a zaujímavejšie. Novinárom to povedal poslanec Smeru-SD a exminister kultúry Marek Maďarič.

"Nie je to prekvapujúce, dalo sa predpokladať, že Andrej Kiska asi nebude kandidovať. Ja ako člen Smeru-SD budem čakať, pre akého kandidáta sa strana rozhodne, prípadne koho podporí. Ja ani v tejto chvíli nemienim kandidovať," uistil Maďarič.

​Zároveň povedal, že Kiskovo dnešné vyjadrenie je pre neho záhadou. "Je to pre mňa záhada. AKo sa chce politicky angažovať. Nech láskavo povie ako si predstavuje angažovanie v politike, lebo ja nemám dôvod byť veštec," povedal bývalý minister kultúry.

Na Ficov včerajší brífing Maďarič povedal, že to bolo zvláštne. "Pretože sme sa mali dozvedieť niečo, čo malo byť katastrofou. Ale neviem, čo to bude. Čiže neviem, či tá tlačovka bola na mieste," dodal Maďarič. 

Kiska v utorok oznámil, že v budúcoročných prezidentských voľbách nebude kandidovať. Svoje rozhodnutie opiera o viaceré okolnosti. Ako vyplýva z jeho vyjadrení, z politiky sa úplne stiahnuť neplánuje.

Politický zápas, ktorý začal svojím vstupom do politiky, nepovažuje za skončený. Chce premýšľať, ako najlepšie využiť autoritu a dôveru veľkej časti verejnosti. Chce prispieť k začiatku novej politickej éry na Slovensku. Prezidentské voľby budú na jar 2019.

Záujem o palác už prejavili Radovan Znášik, bezpečnostný analytik Juraj Zábojník a politický analytik a pedagóg Eduard Chmelár. Predbežný záujem mal deklarovať aj sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.