Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2018, 00:00

Pod Mostom SNP rastie neželaná stavba

Podľa odborníka môže novovznikajúca stavba spôsobiť nepríjemnosti. Výhrady má aj mesto.

Pod Mostom SNP rastie neželaná stavba
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Po sťažnostiach na nekvalitu novej vozovky zažíva most SNP ďalšiu kauzu. Tú spôsobila podivná drevená stavba, ktorá pod ním na petržalskej strane Dunaja vyrastá. Proti turistickému a cyklistickému centru sa búri nielen vedenie mesta, ale aj spoločnosť, ktorá sa na oprave mosta podieľala.

Problematické upevnenie
„Stavba je jedným veľkým problémom,“ hodnotí pre HN František Brliť, riaditeľ spoločnosti Cemos, ktorá navrhovala rekonštrukciu vozovky na moste. Podľa neho je totiž z doterajších stavebných prác jasné, že konštrukcia zastrešenia je priamo spojená s konštrukčnou časťou mosta, ktorým je jeho ložisko. Zastrešením budúceho turistického centra sa tak znemožní pravidelná údržba. „Problémom môže byť aj drevená konštrukcia, ktorá v prípade požiaru môže toto ložisko narušiť, čo by mohlo znamenať pre most katastrofu,“ vysvetľuje Brliť.

Podľa neho konštrukcia priamo ohrozuje statickú spoľahlivosť mosta a musí nasledovať jej okamžité odstránenie. „Je nevyhnutné, aby boli urobené bezodkladné opatrenia na odstránenie stavby z dôvodu zab

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.