Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.05.2018, 10:15 Aktualizované dňa 11.05.2018 o 11:29

Remišová: Známy podnikateľ Beljajev dostane od štátu 330-tisíc na súkromný rybník, náklady sú oveľa nižšie

V žiadosti o dotáciu na ministerstve pôdohospodárstva uvádza Beljajev celkovú cenu investície vo výške 600-tisíc eur.

Poslankyňa OĽaNO Veronika Remišová upozornila na dotáciu, ktorú má dostať od štátu podnikateľ Alexej Beljajev. Ten si požiadal o príspevok v žiadosti na výstavbu rybníka pri jeho súkromnom dome.

"Náklady na stavbu sú v oznámení odhadnuté na 78-tisíc eur," povedala Remišová. Pred týždňom podpísali zástupcovia rezortu pôdohospodárstva zmluvu, podľa ktorej štát prispeje Beljajevovi na výstavbu rybníka sumou 330-tisíc eur.

V žiadosti o dotáciu na ministerstve pôdohospodárstva uvádza Beljajev celkovú cenu investície vo výške 600-tisíc eur. Výstavbu rybníka zdôvodňuje tým, že chce rozvíjať cestovný ruch.

O dva mesiace neskôr však potrebuje v rámci hodnotenia enviromentálnych vplyvov štúdie EIA stanovisko od okresného úradu. "Tam už posiela dokument, kde opisuje celý projekt ako rozvoj privátneho rekreačného areálu a investičné náklady odhaduje na 78-tisíc eur," tvrdí Remišová. 

"Ani jedna zo spomínaných firiem doteraz nedostala žiadne finančné prostriedky. Kým sa tak stane, musia preukázať, že splnili všetky stanovené podmienky a naozaj zrealizovali zmysluplný projekt," reaguje hovorca ministerstva pôdohospodárstva Michal Feik.

Hovorca zároveň ubezpečil, že na každý projekt sa prídu pozrieť kontrolóri, Keďže Pôdohospodárska platobná agentúra robí všetky kontroly na mieste. "Oproti minulosti platobná agentúra tiež kontroluje každú jednu položku, či nie je predražená," dodáva.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.