Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2018, 07:52 Aktualizované dňa 10.05.2018 o 13:06

NAKA pri zásahu proti extrémistom zadržala šesť ľudí: Kotlebovho kandidáta aj speváka

Príslušníci NAKA vykonali sedem domových prehliadok a 12 prehliadok iných objektov.

NAKA pri zásahu proti extrémistom zadržala šesť ľudí: Kotlebovho kandidáta aj speváka
Zdroj: TASR

NAKA začala dnes ráno na západnom a strednom Slovensku operáciu namierenú proti extrémistom. Podľa informácie, ktorú polícia zverejnila na Facebooku, bolo zadržaných šesť obvinených osôb. Jednou z nich je zrejme vodca radikálneho združenia Slovenská pospolitosť.

Príslušníci NAKA podľa uvedenej správy vykonali sedem domových prehliadok a 12 prehliadok iných objektov. Ide o vyšetrovanie a dokumentovanie trestných činov týkajúcich sa extrémizmu, konkrétne výroby a šírenia extrémistických materiálov.

Bližšie informácie budú poskytnuté, "ak to dovolí procesná situácia", uviedla polícia v stručnom oznámení.

Podľa spravodajského portálu tvnoviny.sk je medzi zatknutými šéf radikálneho občianskeho združenia Slovenská pospolitosť Jakub Šrabák (na snímke). Problémy mal s políciou už v júni pred dvoma rokmi, keď bol zadržaný pri protestoch extrémistov v Bratislave.

Do uvedeného občianskeho hnutia sa transformovala ultranacionalistická strana Slovenská pospolitosť - Národná strana po tom, čo ju súd v roku 2006 rozpustil.

Podľa tvnoviny.sk policajné zdroje televízii Markíza potvrdili, že zatknutý bol tiež Michal Buchta, ktorý kandidoval do slovenského parlamentu i do zastupiteľstva žilinského samosprávneho kraja za krajne pravicovú stranu Kotleba-Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Aj táto strana je pokračovateľkou zakázanej Slovenskej pospolitosti - Národnej strany.

Tretím zo šiestich dnes zaistených ľudí by mal byť spevák Jaroslav Pagáč známy pod prezývkou Reborn.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.