Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2018, 00:00

Ozbrojené sily strácajú najskúsenejšieho generála, som z toho smutný, trvdí Róbert Ondrejcsák

Štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák v rozhovore pre HN tvrdí, že rozhodnutiu Pavla Macka ľudsky rozumie.

Ako vnímate zmenu na pozícii náčelníka generálneho štábu? Generál Daniel Zmeko sa nevyhol kritike.
Nebudem verejne kádrovať žiadneho generála ozbrojených síl. Nie preto, že by som sa bál vyjadrovať, ale z pozície štátneho tajomníka si ctím autoritu náčelníka generálneho štábu. Je to najdôležitejšia vojenská inštitúcia v každom štáte, je to človek, ktorý bude reprezentovať Slovensko pred inštitúciami NATO a EÚ, a považujem za nesprávne, aby som podkopával autoritu. Nesúvisí to s generálom Zmekom, ale s pozíciou náčelníka generálneho štábu.


Generál Pavel Macko sa však rozhodol z tohto dôvodu odísť z aktívnej služby.
Kvôli tomuto kroku som neskutočne smutný, myslím si, že ozbrojené sily strácajú najskúsenejšieho generála, čo sa týka pôsobenia v medzinárodných štruktúrach. Má kredit nielen medzi vojakmi, ale aj medzi spojeneckými predstaviteľmi. Nevnímam to ako izolovaný jav, ale za posledné mesiace alebo roky ministerstvo obrany strácalo schopných odborníkov. Som s tým ministerstvom spätý asi 20 rokov, mám to ministerstvo osobne rád.


Mali ste s generálom Mackom k sebe názorovo bližšie ako s generálom Zmekom?
Nebudem porovnávať a kádrovať generálov. S generálom Mackom som sa rozprával o iných veciach ako s generálom Zmekom.


Napríklad?
Generál Zmeko riadil modernizačné projekty v uplynulých mesiacoch. Generál Macko bol prvý zástupca náčelníka generá

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.