Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.05.2018, 00:00

Maďarič otvorene kritizoval RTVS

Maďarič otvorene kritizoval RTVS
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník sa na včerajšom mediálnom výbore v parlamente ohradil voči spoločnému stanovisku redaktorov k situácii v telerozhlase. Vo vyhlásení, ktoré podpísalo takmer dvesto novinárov, sa píše aj o tom, že „Umlčanie novinárov a ich nahradenie poslušnými propagandistami je prvým krokom pri zavádzaní diktatúr a totalitných režimov,“ alebo že „vo vysielaní sa začína prejavovať cenzúra“. Na výbor Rezníka pozvali, aby vysvetlil situáciu vo verejnoprávnom médiu.

Rezník odmietol nazvať situáciu v RTVS normalizáciou. „Všeličo viem zniesť, ale ak som na niečo citlivý, tak je to na slovo normalizácia. Ja som zažil, čo je to normalizácia,“ povedal na výbore. Taktiež odmietol akýkoľvek politický vplyv. „Žiadna politická moc nezasahovala, nezasahuje a kým tam budem, ani nebude zasahovať do vysielania, ale rovno hovorím, že to nebude ani žiadna iná

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.