Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2018, 00:00

Vláda čelí hrozbe referenda. Kvôli dôchodkovému veku

Vláda prišla s myšlienkou zafixovať dôchodkový strop na 65 rokov.

Premiér Peter Pellegrini
Zdroj: TASR/P. Neubauer

Prvý máj je okrem Sviatku práce aj dňom, keď vláda sľubuje pre ľudí lepšie pracovné podmienky. Podobne ako minulý rok vtedajší šéf vlády Robert Fico zaloboval za príplatky za prácu v noci či cez víkendy, v jeho šľapajach pokračuje aj čerstvý premiér Peter Pellegrini, a tentoraz si vzal na mušku slovenské dôchodky. Pellegrini sa rozhodol vyjsť v ústrety hlasom odborárov a v utorok počas prvomájových osláv avizoval zakonzervovať strop odchodu do dôchodku a dokonca ho zakotviť v ústavnom zákone.

Boj o strop
„Evidujem požiadavku odborov, ktoré hovoria o 64 rokoch, počul som aj návrh na úrovni 65 rokov. Nemôžeme na Slovensku vytvárať prostredie, že ľudia sa nakoniec dôchodku ani nedožijú, pretože ich budeme nútiť pracovať pomaly do posledného dňa ich života,“ otvoril tému Pellegrini počas prvomájových osláv v Žiline za prítomnosti českých a slovenských odborárov. Podľa prezidenta konfederácie odborových zväzov

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.