Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.05.2018, 00:00

Slovenské ministerstvo tají, kto bol na palube

Minulý rok sa stretla slovenská a vietnamská delegácia. V rovnakom čase malo dôjsť k únosu Vietnamca.

Slovenské ministerstvo tají, kto bol na palube
Zdroj: TASR

Slovensko aj naďalej čelí podozreniam, že sa zaplietlo do únosu niekdajšieho vysokého funkcionára vietnamského komunistického režimu. Bývalý šéf štátnej stavebnej spoločnosti Petrovietnam Construction Trinh Xuan Thanh totiž v polovici minulého roka zmizol z Berlína a neskôr sa objavil vo Vietname. Nemci majú podozrenie, že stopa vedie na Slovensko.


Nebol na zozname cestujúcich
Tri dni po únose, 26. júla minulého roka, sa totiž v Bratislave vo vládnom hoteli Bôrik konalo oficiálne stretnutie vietnamských a slovenských politikov. Podľa údajov z GPS sa v tom čase pri hoteli objavilo aj v Prahe požičané auto, ktorým mali cestovať podozriví z únosu. Na rokovaniach o posilnení bezpečnosti sa za Vietnam zúčastnil minister verejnej bezpečnosti To Lam a generál Hung, Slovensko zastupoval vtedajší minister vnútra Robert Kaliňák. Rezort vnútra následne vietnamskej delegácii zapožičal vládny špeciál, ktorým odleteli do Moskvy.


Podľa rezortu vnútra je požičiavanie vládneho špeciálu bežné. Napriek tomu však neprezradilo, koľkokrát a komu takto v roku 2017 lietadlo zapožičalo. Odkázalo len na všeobecné konštatovania. „V minulosti bol takto poskytnutý špeciál veľvyslancom iných krajín pri spoločných rokovaniach v Tatrách, zahraničným ministrom, japo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.