Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.05.2018, 17:23

Za slušné Slovensko zvoláva na piatok protesty, budú mať dva nové motívy

K rozhodnutiu usporiadať nové kolo protestov dospeli organizátori na stretnutí 30. apríla a 1. mája 2018 v Banskej Štiavnici.

Za slušné Slovensko zvoláva na piatok protesty, budú mať dva nové motívy
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovensko čaká ďalší deň protestov. Tentokrát sa budú konať v piatok 4. mája, informovala iniciatíva Za slušné Slovensko. O mieste a čase jednotlivých zhromaždení budú informovať organizátori z konkrétnych miest.

Najbližšie protesty budú mať dva nové motívy. Jedným je podľa organizátorov odmietnutie "normalizácie" v RTVS.

Pozrite si, ako to vyzeralo na proteste iniciatívy Za slušné Slovensko v Bratislave 15. apríla 2018:

​Druhým je svadba zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorá by sa konala v sobotu 5. mája. Piatkové zhromaždenia preto ponesú názov „Za slušné Slovensko – predvečer svadby“.

Organizátori avizujú, že zhromaždenia podporia aj slovenskí farmári, ktorí vyjdú v čase protestov do ulíc na poľnohospodárskych strojoch.

"Spoločne ukážeme politikom, ktorí sa nám vysmievajú, že nikam neodchádzame, a že stále voláme po tom, aby bola politika službou – službou všetkým ľuďom, nie len „našim“ ľuďom. Budeme volať po vyšetrovaní káuz, o ktorých Ján a jeho kolegovia píšu," píše sa v tlačovej správe iniciatívy.

​Zároveň bude možné na protestoch podpísať referendum za predčasné voľby, ktoré zbierajú ďalšie iniciatívy.

K rozhodnutiu usporiadať nové kolo protestov dospeli organizátori na celoslovenskom stretnutí 30. apríla a 1. mája 2018 v Banskej Štiavnici.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.