Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2018, 11:12 Aktualizované dňa 27.04.2018 o 11:39

Antonino Vadala súhlasí s vydaním do Talianska

Taliansky podnikateľ to potvrdil v piatkovom výsluchu, ktorý realizovala prokurátorka košickej krajskej prokuratúry.

Antonino Vadala súhlasí s vydaním do Talianska
Zdroj: TASR/František Iván

Podnikateľ Antonino Vadala súhlasí so svojim vydaním do Talianska. Potvrdil to v piatkovom výsluchu, ktorý realizovala prokurátorka košickej krajskej prokuratúry.

TASR o tom informoval hovorca prokuratúry Milan Filičko.

"Prokurátorka v zákonnej lehote desiatich dní rozhodne o vykonaní európskeho zatýkacieho rozkazu. Po jej rozhodnutí, o ktorom budeme informovať, bude mať polícia desať dní na to, aby odovzdanie vyžiadanej osoby zrealizovala," uviedol Filičko.

V Taliansku je Antonino Vadala trestne stíhaný za drogovú činnosť a súd v Benátkach na neho vydal európsky zatýkací rozkaz. Proti rozhodnutiu o vydávacej väzbe taliansky podnikateľ žijúci na východnom Slovensku sťažnosť nepodal.

Antonina Vadalu zadržala slovenská polícia 13. marca, pôvodne skončil v tzv. predbežnej väzbe. V krajine pôvodu je stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a za účasť na trestnom zoskupení za účelom nezákonného obchodovania s drogami.

Podľa obvinenia sa spolčil s inými osobami za účelom nepretržitého páchania trestnej činnosti spočívajúcej v dovoze veľkého množstva kokaínu z Južnej Ameriky. Európsky zatýkací rozkaz bol rozšírený o ďalší skutok spočívajúci v páchaní trestného činu legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

O aktivitách a kontaktoch talianskeho podnikateľa na Slovensku písal okrem iného pred svojou násilnou smrťou investigatívny novinár Ján Kuciak.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.