Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2018, 12:54

Fico ešte oľutuje, že nešiel do predčasných volieb, tvrdí politológ

Politológ tvrdí, že Smer nechce robiť významné zmeny, do ktorých ho tlačí spoločenská objednávka.

Šéf Smeru Robert Fico a premiér Peter Pellegrini
Zdroj: Reuters

Rozhodnutím o ministerke vnútra Denise Sakovej nemožno očakávať žiadne zmeny v zmysle toho, na čo tlačí verejná mienka, tvrdí politológ Tomáš Koziak pre HNonline.sk.

Podľa neho ide len o zakonzervovanie súčasného stavu.

"Príde mi to tak, že si povedali, prikryjeme, čo sa ešte dá prikryť ohľadne káuz a potom to necháme na voliča. Týmto krokom už zrejme Ficov Smer nepočíta, že zostaví vládu po ďalších voľbách. Smer najlepšie vie, prečo uprednostnil zakonzervovanie stavu pred krokmi, ktoré očakáva verejnosť," povedal politológ.

​Dodal, že je jasné, že Smer nechce robiť významné zmeny, do ktorých ho tlačí spoločenská objednávka.

"Otázne je, či vlastne Fico neoľutuje, že nešiel do predčasných volieb, pretože sa vyplavia ďalšie záležitosti a toto Smer bude ťahať dole. A keď nie je ochotný urobiť žiadnu zmenu v najkritizovanejšom rezorte, lebo toto určite žiadna zmena nie je, tak toto bude len voda na mlyn pre kritikov Smeru a verejná mienka Sakovú akceptovať nebude," doplnil Koziak.

​Krok s Tomášom Druckerom sa tak javí len ako divadielko.

Podľa Koziaka to vyzeralo, že Druckerom sa snažili v Smere vypočuť názor verejnej mienky.

"Aj preto tam dali Druckera, ktorý bol na prvý pohľad priechodnejší a bol aj akceptovaný. Lebo inak krok so Sakovou mohli urobiť už vtedy. Ušetrilo by sa trápne intermezzo s Druckerom. Sme v tej istej situácii ako vtedy, keď tam bol Kaliňák, keďže Saková je všeobecne považovaná za Kaliňákovho človeka." 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.