Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2018, 12:01 Aktualizované dňa 23.04.2018 o 16:04

Potrebujem človeka, ktorý tam nebude tápať mesiac či dva. Pellegrini reagoval na situáciu okolo ministra vnútra

Vymenovaniu kandidáta na ministra vnútra, ktorého vyberie predsedníctvo Smeru, by podľa premiéra nemalo nič brániť.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) stále nepovedal, koho navrhne na post ministra vnútra. Preferuje však človeka, ktorý bude schopný od prvého dňa riadiť rezort a nebude sa potrebovať zorientovať. O nominácii bude rozhodovať predsedníctvo Smeru-SD. Ako budúca ministerka sa najčastejšie spomína štátna tajomníčka rezortu vnútra Denisa Saková.

"Po experimente s externým krízovým manažérom, ktorý nám nevyšiel, budem preferovať človeka, ktorý od prvého dňa môže okamžite riadiť ministerstvo," povedal premiér na pondelňajšej tlačovej konferencii na Úrade vlády SR.

​Podľa vlastných slov potrebuje na čele tohto rezortu človeka, ktorý sa od prvého dňa môže chopiť úloh a nebude potrebovať čas na zorientovanie sa. "Potrebujem tam človeka, ktorý sa môže zhostiť hneď roboty a nie mesiac či dva tápať, o čom ten rezort je," deklaroval Pellegrini.

Keď predsedníctvo Smeru-SD o nominácii rozhodne, Pellegrini požiada prezidenta SR Andreja Kisku o termín, kedy mu môže nového ministra alebo ministerku prísť predstaviť. Vymenovaniu kandidáta do funkcie by podľa premiéra nemalo nič brániť. "Keďže podľa ústavy má pán prezident vymenovať takého ministra, akého mu predložím," doplnil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.