Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.04.2018, 11:13 Aktualizované dňa 20.04.2018 o 12:27

Evakuácia v Štúrove. Kvôli rekordnému nálezu funkčnej munície museli ľudia opustiť svoje domovy

Na poli našli štyri sto kilogramové funkčné bomby.

Obyvatelia Ulice kozmonautov v Štúrove momentálne musia opustiť svoje domovy pre nález funkčných leteckých bômb z obdobia druhej svetovej vojny v ich blízkosti. Ľudia sa zhromažďujú na parkovisku pri Jednote, kde im pristavia hasičský autobus.

„Zabezpečili sme, aby všetci obyvatelia domov v ohrozenej lokalite boli informovaní o situácii, a aby dočasne opustili svoje domy. Predpokladáme, že evakuácia bude trvať zhruba dve až tri hodiny, následne sa budú môcť ľudia vrátiť späť domov,“ informoval Milan Oroský, vedúci odboru krízového riadenia Okresného úradu Nové Zámky, pracovisko Štúrovo. Mesto Štúrovo zabezpečilo pre postihnutých ľudí vodu a minerálky.

Operačné stredisko polície dostalo vo štvrtok 19. apríla hlásenie, že na poli v katastrálnom území mesta sa nachádza munícia. Policajná hliadka zabezpečila priestor do príchodu pyrotechnikov. Tí na mieste zaistili dva ručné granáty a jednu delostreleckú strelu. Následne sa rozhodli vykonať prehliadku blízkeho okolia pomocou detektoru kovov, ktorý zaznamenal ďalší nález.

Na mieste sa našli štyri funkčné ruské letecké bomby z druhej svetovej vojny, vážiace 100 kilogramov, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová. Polícia na Facebooku tvrdí, že ide o rekordný nález.

„Miesto nálezu je zabezpečené, pyrotechnici pokračujú v prehliadke. Zaistená povojnová munícia bude prevezená na bezpečné miesto, kde bude zneškodnená. Pri prevoze munície bude vytýčená trasa, bude potrebná uzávierka cesty," povedala Bruchterová.

Na prípad upozornil políciu vo štvrtok náhodný svedok, ktorému odbehol pes a ktorý potom našiel drobnú muníciu. Policajti po príchode na miesto zaistili dva ručné granáty a jednu delostreleckú strelu. Následne pri prehliadke okolia pomocou detektorov kovov našli spomínané bomby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.