Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.04.2018, 18:31

Nové podrobnosti: Kým 48 minút vydávali zatykač, Okoličány ušiel

Podľa dokumentu, ktorý má HN k dispozícii, sa mali policajti o tom, že vôbec prebieha súd, dozvedieť len z médií.

Nové podrobnosti: Kým 48 minút vydávali zatykač, Okoličány ušiel
Zdroj: TASR

Takmer hodina. To stačilo bosovi jedného z najnebezpečnejších gangov z východného Slovenska Róbertovi Okoličánymu na to, aby ušiel pred doživotím do zahraničia. Rovnaký čas zároveň trvalo, kým Najvyšší súd vydal zatykač.

Podľa dokumentu, ktorý má HN k dispozícii, sa mali policajti o tom, že vôbec prebieha súd, dozvedieť len z médií. S prokurátorom sa údajne snažili spojiť už počas pojednávania. Dokument tvrdí, že sa policajti o rozsudku dozvedeli o 13:20, taktiež prostredníctvom médií, no zatykač v tom čase vydaný nebol.

O desať minút na to mala polícia opäť kontaktovať prokurátora, ktorý tvrdil, že pojednávanie ešte prebieha.

O ďalších desať minúť sa mala polícia zasa spojiť s pracovníčkou Najvyššieho súdu kvôli príkazom na dodanie do výkonu trestu. Tá takisto uviedla, že sudca ešte pojednáva a ona odchádza o 14:00 preč a potrebné dokumenty budú vydané najskôr na druhý deň ráno. Následne jej polícia mala povedať, že Okoličány je pri maďarských hraniciach a chystá sa utiecť. Vtedy išla pracovníčka za sudcom, zatykač mal prísť na políciu 14:28 faxom. Teda 48 minút neskôr.

Viac sa dočítate v piatkovom vydaní denníka Hospodárske noviny.

V HNtelevízii si tiež pozrite rozhovor s bývalým vyšetrovateľom Petrom Vačkom o úteku Okoličányho:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.