Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.04.2018, 23:52

Šéf polície sa bránil, odíde až budúci mesiac

Tibor Gašpar
Zdroj: TASR/J. Kotian

Šéf polície má ešte šesť týždňov na to, aby z čela vedenia polície odišiel. Premiér Peter Pellegrini v utorok oznámil, že Tibor Gašpar skončí až koncom mája. Argumentoval bezpečnosťou štátu. Kto ho vo funkcii nahradí, nie je jasné.

Prezídium musí fungovať
Po verejnom tlaku nakoniec policajný prezident Tibor Gašpar vo funkcii končí, na čele polície pritom pôsobil najdlhšie. Na jeho odchod si však musíme počkať ešte mesiac a pol. Podľa predsedu vlády Petra
Pellegriniho je to preto, že ako poverený minister vnútra musí dbať na bezpečnosť štátu. Policajný prezident teda nemôže skončiť v čase, keď Slovensko nemá riadneho šéfa rezortu vnútra prípadne ani jedného z viceprezidentov. „Veď ministerstvo vnútra nie je bez ministra, riadením je poverený pán Pellegrini. A policajné prezídium musí normálne fungovať, veď ostávajú viceprezidenti, riaditelia

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.