Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2018, 21:31 Aktualizované dňa 17.04.2018 o 22:38

Béreš otáča, na prezidenta nakoniec kandidovať nechce. Nestojí mi to za to, tvrdí

Imrich Béreš začiatkom tohto týždňa oznámil, že sa chce uchádzať o post prezidenta.

Béreš otáča, na prezidenta nakoniec kandidovať nechce. Nestojí mi to za to, tvrdí
Zdroj: TASR

Známy bankár Imrich Béreš už nechce kandidovať na prezidenta. Tvrdí, že bol osobne pripravený znášať akékoľvek útoky, ale nepočítal s tým, že budú trpieť jeho najbližší.

"Moje odhodlanie a pripravenosť pomôcť tejto krajine nevzdávam, len ho budem realizovať tak ako doteraz," tvrdí Béreš v statuse, ktorý zverejnil na sociálnej sieti Facebook. 

Pre HNonline.sk Béreš potvrdil, že o post hlavy štátu sa už uchádzať nechce: "Status hovorí, že nebudem zbierať podpisy, a tým pádom nechcem kandidovať na prezidenta ako občiansky kandidát. Žiadna štátna funkcia mi nestojí za to, aby som robil problémy mojim najbližším."

Béreš oznámil svoju kandidatúru v pondelok (16.4.). Chcel byť občianskym kandidátom. Či by sa do boja o palác skutočne zapojil, malo závisieť od výsledku petície, v ktorej chcel získať 30 tisíc podpisov od ľudí. Na tlačovej konferencii tiež odmietol medializované informácie, že mal napadnúť svoju bývalú ženu. Avizoval právne kroky.

V petičnom tíme mal Béreš emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka a Milana Kňažka, ktorý sa v minulosti tiež uchádzal o post prezidenta. Tí v utorok oznámili, že vzhľadom na medializované informácie týkajúce sa Bérešovho osobného života, ktoré podľa ich úsudku nie sú uspokojivo vysvetlené, z petičného výboru odstupujú.

Prezidentské voľby budú na jar 2019. Súčasný prezident Andrej Kiska ešte nepovedal, či sa pokúsi obhájiť svoj post. O kandidátoch už rozmýšľajú aj politické strany, zatiaľ nikoho nepredstavili.

Kandidatúru už oznámil Radovan Znášik, ktorý sa chce o hlasy voličov uchádzať ako občiansky kandidát. Záujem o prezidentský palác avizoval aj bezpečnostný analytik Juraj Zábojník.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.