Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2018, 00:00

Drucker končí. Gašpar zostáva

Rezignovať sa rozhodol necelý mesiac po vymenovaní do funkcie. Vraj nedokáže znížiť polarizáciu spoločnosti.

Drucker končí. Gašpar zostáva
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Po 25 dňoch rezignuje minister vnútra Tomáš Drucker zo svojej funkcie. Stane sa tak prvým odstupujúcim členom vlády Petra Pellegriniho. V tretej Ficovej vláde viedol rezort zdravotníctva. Drucker vyštudoval aplikovanú informatiku, najprv pracoval ako programátor v súkromnom sektore, kde sa prepracoval až na vedúce pozície. Od roku 2006, počas vlády Mikuláša Dzurindu, bol členom predstavenstva vo Vojenskom operatívnom podniku Nováky, neskôr bol v Dozornej rade JAVYS-u. Do verejného sektora vstúpil v roku 2012 ako generálny riaditeľ Slovenskej pošty, keď prijal poverenie vtedajšieho ministra dopravy Jána Počiatka. Ako ministra zdravotníctva ho analytici zhodnotili ako šéfa či manažéra, ktorý robí pragmatické zmeny, no často ich musí aj korigovať. Ministerskej stoličky na rezorte vnútra sa ujal s nevôľou.


Gašpara neodvolal
„Toto rozhodnutie som urobil napriek môjmu želaniu zostať v rezorte zdravotníctva a pokračovať v zmenách, ktoré som naštartoval, ale urobil som tak v záujme zachovania štandardného ústavného a demokratického fungovania krajiny, a to predovšetkým s cieľom pokúsiť sa upokojiť súčasnú situáciu,“ povedal Drucker dva dni pred vymenovaním. Napriek tomu jasne deklaroval, že neustúpi nikomu a bude konať konzekventne v každej jednej veci. Rázne odmietal pochybnosti o tom, že by ho mohol z pozadia ovládať exminister. „Kaliňák ma pozná, vie, aký som. Nesmeruje ani nesmerovala naša debata k tomu, že by na mňa niekto vyvíjal tlak. Ja pod tlakom reagujem veľmi tvrdo a nemám to rád,“ zdôraznil Drucker.

Nominant Smeru-SD však ihneď po nástupe do funkcie musel čeliť tlaku ulice. Desaťtisíce ľudí na

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.