Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2018, 16:12

Gašpar reagoval na Druckerov koniec: Je to pre mňa prekvapujúce a neočakávané

Policajný prezident prisľúbil v čo najkratšom čase vyjadrenie.

Gašpar reagoval na Druckerov koniec: Je to pre mňa prekvapujúce a neočakávané

Tomáš Drucker dnes prekvapil. Namiesto odvolania policajného prezidenta Tibora Gašpara, ktoré žiada protestná iniciatíva Za slušné Slovensko aj prezident Andrej Kiska, oznámil, že sám podá demisiu.

Niektorí opoziční politici hovoria o tom, že Gašpar má silnejšie postavenie ako Drucker. Predstavitelia koalície zase neskrývali prekvapenie.

​To priznal aj samotný Gašpar. „Rozhodnutia ministra vnútra Tomáša Druckera neodvolať ma z funkcie prezidenta Policajného zboru, ale súčasne podať demisiu, sú pre mňa prekvapujúce a neočakávané,“ píše sa v reakcii policajného prezidenta.

Zároveň Gašpar tvrdí, že k uvedenej situácii sa chce vyjadriť v čo najkratšom čase po dôkladnom zvážení všetkých okolností.

Drucker dnes na tlačovej konferencii vyhlásil, že odvolanie Gašpara nie je podľa neho správne ani spravodlivé.

"Žiadalo sa odo mňa, aby som dokázal znížiť túto polarizáciu, aby som odvolal Tibora Gašpara. Ale ja si chcem zachovať svoju integritu. Ak si myslím, že tvrdé odvolanie Tibora Gašpara nie je správne, tak pokiaľ ja mám vytvárať istú polarizáciu namiesto jej uvoľnenia, si myslím, že za týchto okolností nemám ďalej právo zotrvávať v pozícii ministra vnútra. Preto som sa rozhodol, že podám do rúk pána prezidenta rezignáciu na svoju funkciu," oznámil Drucker.

Drucker nastúpil do funkcie ministra vnútra po Robertovi Kaliňákovi pred mesiacom a vzal si čas na rozhodnutie o Gašparovej budúcnosti.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.