Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2018, 11:04 Aktualizované dňa 16.04.2018 o 11:44

Zomrel sudca Daniel Hudák. Bol Harabinovou pravou rukou

Daniel Hudák bol sudcom Najvyššieho súdu Slovenskej republiky.

Zomrel sudca Daniel Hudák. Bol Harabinovou pravou rukou
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Zomrel sudca Najvyššieho súdu (NS) SR Daniel Hudák. V pondelok o tom informovala hovorkyňa NS Alexandra Važanová. Hudák bol v minulosti predsedom Krajského súdu (KS) v Žiline, štátnym tajomníkom ministerstva spravodlivosti a tiež členom Súdnej rady.

"Predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová s hlbokým zármutkom prijala správu o úmrtí sudcu Najvyššieho súdu Daniela Hudáka. Vo svojom mene i v mene sudcov Najvyššieho súdu vyjadruje pozostalým hlbokú a úprimnú sústrasť," uviedla Važanová.

Harabinov človek

Žilinský sudca bol v talári od roku 1980. Na najvyššom súde pôsobil od roku 2010, kde sa dostal za éry jeho predsedu Štefana Harabina, ku ktorému mal blízko.

V čase, keď bol Harabin ministrom spravodlivosti za HZDS, zastával Hudák post štátneho tajomníka tohto rezortu ako nominant SNS (2006 - 2010). Predtým viedol takmer desaťročie (1997 - 2006) krajský súd v Žiline.

Kontroverzné momenty

Hudák bol zástupcom sudcov a neskôr nominantom vlády v Súdnej rade, kde sedel dve volebné obdobia (2002 - 2007, 2007 - 2011). V roku 2014 sa pokúsil stať nástupcom Harabina v čele NS, vo voľbe však vtedy uspela súčasná predsedníčka Švecová.

Hudák sa v roku 2010 zúčastnil na kontroverznej právnickej párty v bare Bonanno v Rajeckých Tepliciach. Neskôr na súde žaloval denník Nový čas za kritickú sériu článkov venovaných tejto udalosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.