Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2018, 00:00

Odborári sú proti novým tabuľkovým platom. Hrozí štrajk

Odborári sú proti novým tabuľkovým platom. Hrozí štrajk
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Návrh nového systému tabuľkových platov už neberie do úvahy odpracované roky a počet taríf znižuje na šesť. Konkrétni zamestnávatelia by taktiež mali dostať väčšie možnosti na rozhodovanie o výške platu. Odbory však majú voči návrhu vážne výhrady a už na prvom rokovaní ho odmietli. Ak vláda ich požiadavky nevypočuje, sú pripravení štrajkovať.

Rok 2018 mal byť tak podľa bývalého premiéra Roberta Fica, ako aj ministra financií Petra Kažimíra rokom reformy odmeňovania zamestnancov verejnej a štátnej správy. Útvar Hodnoty za peniaze momentálne pracuje na revízii výdavkov na túto oblasť a na základe jej výsledkov by sa mala vypracovať konkrétna reforma. Jej prvou časťou je zmena taríf tabuľkových platov, o ktorej Úrad vlády už rokuje s odbormi.


Na praxi nezáleží
Ako však v piatok informovala viceprezidentka Konfederácie odborových zväzov Monika Uhlerová, návrh sa im nepozdáva. „Dospeli sme k názoru, že odmietame návrh a očakávame ďalší návrh od vlády, ktorý

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.