Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2018, 00:00

V nedeľu sa vybrali do ulíc Bratislavy a Humenného tisíce ľudí

V nedeľu sa vybrali do ulíc Bratislavy a Humenného tisíce ľudí
Zdroj: TASR

Protesty sa včera popoludní konali len v dvoch mestách – v Bratislave a v Humennom. Na sociálnych sieťach záujem o účasť vyjadrilo približne desaťtisíc ľudí, podľa odhadov sa zúčastnilo 31- až 35-tisíc ľudí. „Takto chceme symbolicky vyjadriť jednotu naprieč všetkými slovenskými krajmi – symbolicky na začiatku a konci krajiny,“ vyhlásili organizátori. Na zhromaždeniach boli predstavené aj ďalšie kroky iniciatívy Za slušné Slovensko. Podporu protestom vyjadrili na dresoch aj niektorí účastníci behu Devín – Bratislava, ktorého sa zúčastnilo takmer sedemtisíc bežcov.


Kritika zo strany premiéra
„Ak sa má polícia a prokuratúra zmeniť, potrebujeme nielen výmenu vedenia, ale hlavne systémové zmeny. Odstúpenie pána Gašpara a pána Kováčika je prvým nevyhnutným krokom k upratovaniu krajiny. Prvým krokom, aby sme mohli veriť, že sa kauzy nezametajú pod koberec,“ vysvetlili organizátori.
Predseda vlády Peter Pellegrini niekoľko hodín pred začiatkom nedeľných protestov povedal, že policajný prezident Tibor Gašpar je mužom na svojom mieste. „Je to maximálny profesionál,“ vyhlásil v diskusnej relácii TA3.


Pellegrini or

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.