Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2018, 14:24

Galko: Za útekom Okoličányho môžu byť podplatení policajti. Kto za to bude pykať?

Ak sa táto informácia potvrdí, pôjde podľa Ľubomíra Galka o "ďalšie hrubé zlyhanie polície."

Galko: Za útekom Okoličányho môžu byť podplatení policajti. Kto za to bude pykať?
Zdroj: MAFRA/Peter Mayer

"Pýtame sa, či existuje v policajnom zbore nejaký funkcionár, ktorý za toto zlyhanie odstúpi z funkcie." Takto reaguje na informáciu, že na doživotie odsúdený bývalý mafiánsky bos Róbert Okoličány ušiel do zahraničia podpredseda najsilnejšej opozičnej strany SaS Ľubomír Galko.

Ak sa táto informácia potvrdí, pôjde podľa Galka o "ďalšie hrubé zlyhanie polície." Zároveň vyjadril podozrenie, že za útekom bývalého šéfa východoslovenskej mafie, ktorý bol sledovaný políciou, je podplatenie policajtov.

"Pýtame sa, či existuje v policajnom zbore nejaký funkcionár, ktorý za toto zlyhanie odstúpi z funkcie. Útek Okoličányho je ďalšou silnou indíciou, že organizovaným zločinom je prerastený celý štát a osobitne polícia," uzavrel Galko.

O úteku Okoličányho, ktorého včera odsúdil Najvyšší súd na doživotný trest, informoval ako prvý Denník N na svojom webe

Okoličány bol už niekoľko rokov na slobode a včera sa ešte nachádzal na východnom Slovensku. Jeho gang je pritom označovaný za jeden z najnebezpečnejších v histórii Slovenska.

Okrem iného bol obvinený, že zastrelil v roku 2001 jedného muža a dal príkaz aj k ďalším dvom vraždám. Najznámejší z týchto zločinov je likvidácia iného údajného popredného člena košického podsvetia Jozefa Eštoka v roku 2005; pri streľbe v Košiciach vtedy zahynul aj vodič auta, ktorý miestom náhodne prechádzal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.