Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2018, 07:51

Pellegrini sa dnes stretne s vrcholnými predstaviteľmi EÚ a NATO

Slovenský premiér ich bude zoznamovať s aktuálnym dianím na Slovensku, ale aj s pohľadom Slovenska na témy, ktoré obe organizácie teraz riešia.

Pellegrini sa dnes stretne s vrcholnými predstaviteľmi EÚ a NATO
Zdroj: TASR

Stretnutie s vrcholnými predstaviteľmi Európskej únie a Severoatlantickej aliancie čaká dnes v Bruseli nového slovenská premiéra Petera Pellegriniho.

Zoznámiť ich chce nielen s aktuálnym dianím vo svojej krajine, ale aj s pohľadom Slovenska na témy a oblasti, ktoré obe organizácie teraz riešia.

Pellegrini už v Bruseli vo svojej súčasnej funkcii bol, len pár hodín po nástupe do čela vlády totiž dorazil na marcový summit Európskej únie.

S predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom sa teraz zíde opäť, rovnako ako s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom. S ním tiež v podvečer spoločne predstúpi pred novinárov.

Medzi témami, ktorá chce Pellegrini v centrále EÚ preberať, nechýba podľa slovenských diplomatov príprava ďalšieho viacročného finančného rámca únie po roku 2020, otázky súvisiace s reformami eurozóny či príprava slovenského predsedníctva Vyšehrádskej skupiny, ktorej členmi sú okrem Slovenska tiež Česko, Poľsko a Maďarsko.

Návštevu ale slovenská ministerský predseda začne stretnutím s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenberg

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.