Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2018, 00:00

Štát plánuje balíček aj pre podnikateľov

Opatrenia by mali predovšetkým znížiť byrokraciu a rozšíriť elektronizáciu.

Štát plánuje balíček aj pre podnikateľov
Zdroj: TASR

Okrem sociálneho balíčka má vláda pripravený aj balíček pre podnikateľov. Má ísť o rôzne opatrenia na zníženie byrokratickej záťaže a zjednodušenie viacerých procesov. Pracuje na ňom ministerstvo hospodárstva a vláda by sa mu mala začať venovať ešte pred letom. Podnikatelia sa síce iniciatíve tešia, tvrdia však, že na to, aby bol balíček skutočne efektívny, je potrebná zmena na všetkých ministerstvách.


Za jednu novú reguláciu dve staré
Antibyrokratický balíček má byť podľa Správy o stave podnikateľského prostredia na Slovensku najdôležitejším posunom tohto roka v tejto sfére. Dokument priznáva, že v podnikateľskom prostredí sa prejavili mierne znaky poklesu jeho kvality. Za najdôležitejšie dôvody považuje nedostatok pracovnej sily, ako aj nestabilitu legislatívneho prostredia, často meniace sa podmienky podnikania a podpory a byrokraciu. V tejto súvislosti sa preto rezort hospodárstva rozhodol vypracovať súbor zákonov, ktoré by situáciu zlepšili. „Balíček bude obsahovať podobne ako predchádzajúci balíček opatrenia z rôznych oblastí. Bude pokrývať predovšetkým oblasti elektronizácie, z

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.