Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2018, 15:58

Zomrel bývalý politik Ivan Mjartan, ktorý bol pravou rukou Mečiara

Ivan Mjartan mal dlhšiu dobu zdravotné problémy.

Zomrel bývalý politik Ivan Mjartan, ktorý bol pravou rukou Mečiara
Zdroj: TASR

Vo veku 59 rokov zomrel blízky spolupracovník expremiéra Vladimíra Mečiara Ivan Mjartan. Podľa informácií portálu televízie JOJ ho našli hasiči mŕtveho v byte na Drotárskej ceste v Bratislave. Televízia tvrdí, že Mjartan dlhšiu dobu nevychádzal pre zdravotné problémy von.

Do bytu prišiel v pondelok človek s najbližšej rodiny a chcel sa dostať do spálne, ktorá bola zvnútra zamknutá. Zavolali záchranárov a následne hasičov, ktorí byt otvorili. To, že ide o bývalého politika potvrdila televízii JOJ polícia.

Podľa informácií TV JOJ mal Ivan Mjartan podlomené zdravie a nie príliš často vychádzal z domu. Minulý rok mal nehodu pred jedným z nákupných centier v Bratislave.

Ivan Mjartan bol v minulosti splnomocnený veľvyslanec Slovenska v Českej republike. Bol považovaný za pravú ruku Vladimíra Mečiara. V roku 1999 kandidoval na prezidenta SR. Pôsobil aj ako štátny tajomník na ministerstve kultúry a šéf koordinačnej rady HZDS.

Pracoval aj v oblasti médií a stál pri zrode Radiožurnálu Slovenského rozhlasu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.