Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2018, 00:00

Čína stratila záujem o vlak voziaci tovar na Slovensko

Súprava nákladných vozňov mala merať trasu Čína – Bratislava dvakrát za týždeň. Reálne však prišla len dvakrát: prvý a posledný zároveň.

Čína stratila záujem o vlak voziaci tovar na Slovensko
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Jeden a žiadny iný. To je bilancia príchodov priamych nákladných vlakov z čínskeho Dalianu do bratislavského prístavu. Slová o pravidelnom hosťovaní čínskeho tovaru u nás tak do praxe neprešli. „Bol to zatiaľ jediný čínsky vlak, ktorý končil u nás,“ potvrdila pre HN hovorkyňa Slovenských plavieb a prístavov Helena Tomková. Zavítať na Slovensko pritom mali v pravidelných intervaloch a to dvakrát za týždeň.

​ V novembri minulého roku prišiel do Bratislavy vôbec prvý čínsky vlak s kontajnermi a ázijským tovarom. V prekladiskovom termináli sa ním vtedy chválil minister dopravy Árpád Érsek spolu s čínskymi zástupcami a so splnomocnenkyňou vlády pre podporu hodvábnej cesty Danou Meager. Šéf rezortu hovoril, že ich počet by mal postupne narastať a v tomto roku by k nám

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.