Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Bratislava - Prvorodené deti budú od budúceho roka uprednostňované. Okrem už dnešného príspevku pri narodení dieťaťa, ktorý je na každé dieťa 4 460 korún, budú rodičia na prvého syna či dcéru dostávať príplatok 11-tisíc korún. Včera o tom rozhodla vláda.
Príplatok má zmierniť počiatočné výdavky rodiny na nákup kočíka, postieľky, autosedačky či detskej výbavičky. Kabinet mieni výšku príplatku upravovať. "Počítame s pravidelným zvyšovaním príplatku k príspevku o mieru inflácie," vyhlásila ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Viera Tomanová. Takéto riešenie je nesystémové a diskriminačné, oponuje exminister práce Ľudovít Kaník. "Čo ponúkne štát rodinám, keď sa príplatok minie? V druhom, treťom a ďalších mesiacoch."
Novozavedeným príplatkom nie je nadšený ani rezort financií. "Balík peňazí určený na priority sa práve zmenšil," skonštatoval minister Ján Počiatek. Zatiaľ nechcel konkretizovať, komu budú musieť ubrať. dev

Štandardné náklady na novorodenca (v Sk):
-- detský kočiar (trojkombinácia) 8-tisíc
-- detská postieľka 2 500
-- detská perina a vankúš 1 500
-- vanička na kúpanie 600
-- základné oblečenie(dupačky, košielky, body, fusak, perinka atď.) 5-tisíc
-- toaletné potreby (hrebeň, podložka do vaničky) 500
Zdroj: hn

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.