Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.04.2018, 16:43 Aktualizované dňa 05.04.2018 o 18:33

Pellegrini: Drucker nesmie podliehať tlaku ulice, ktorá si za jednoznačný cieľ zvolila odvolanie Gašpara

Podľa premiéra musí mať minister vnútra možnosť sa v dostatočnej miere oboznámiť s celkovou situáciou polície a zvážiť, či je momentálne vhodné alebo nevhodné odvolať policajného prezidenta.

Premiér Peter Pellegrini nikdy nevydá pokyn žiadnemu ministrovi vnútra, aby odvolal policajného prezidenta Tibora Gašpara.

Vyhlásil to na brífingu v Tatrách po stretnutí s českým prezidentom Milošom Zemanom. "Pretože tým by som jasne dokázal, že by polícia bola v područí politickej moci, čo absolútne odmietam," povedal Pellegrini.

Podľa neho Drucker musí mať možnosť sa v dostatočnej miere oboznámiť s celkovou situáciou polície a zvážiť, či je momentálne vhodné alebo nevhodné odvolať policajného prezidenta.

"A nie podliehať tlaku ulice, ktorá si za jednoznačný cieľ zvolila odvolanie policajného prezidenta. Názor si môžeme vyjadriť hocijakým spôsobom, ale dávať ultimáta na konkrétnu osobu, sa mi zdá už trošku nad rámec veci, pretože nie som si istý, či tí ľudia, ktorí svoj názor vyjadrujú, disponujú všetkými faktami, aby mohli prijať relevantné rozhodnutie, keby takú právomoc mali," doplnil premiér.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.