Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.04.2018, 00:00

Pellegriniho byt za 410-tisíc vyvoláva otázniky, opozícia podá podnet

  • Ak chcú zákonodarcovia požiadať premiéra o vysvetlenie, musia prijať uznesenie vo výbore. 
  • Viac informácií by radi zistili aj niektorí zástupcovia vládnych strán.
  • Ak premiéra zákonodarcovia vyzvú, Pellegrini je ochotný spolupracovať.
Peter Pellegrini
Zdroj: TASR/M. Erd

Nový byt premiéra Petra Pellegriniho za 410-tisíc eur pod Bratislavským hradom vyvoláva nové otázniky. Podľa Denníka N si Pellegrini zrejme nemohol zo svojich priznaných príjmov dovoliť kúpiť takúto nehnuteľnosť. Samotný premiér však podozrenia odmieta. „V tejto súvislosti zdôrazňujeme, že predseda vlády v minulosti absolvoval bezpečnostnú previerku na úrovni prísne tajné a ak rešpektujeme fakt, že Národný bezpečnostný úrad je nezávislou inštitúciou, neexistuje objektívny dôvod spochybňovať majetkové a finančné príjmy predsedu vlády,“ odkázal tlačový odbor Úradu vlády.

Opozícia podá podnet
O informácie sa však už začali zaujímať aj poslanci Národnej rady. Predseda parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií a poslanec SaS Vladimír Sloboda plánuje podniknúť kroky, aby Pellegrini nadobudnutie bytu výboru vysvetlil. „Podám podnet, aby sme sa tým zaoberali a nechali pána premiéra, či sa k tomu vyjadrí detailnejšie, alebo to nechá v tej rovine, ako je to teraz,“ hovorí Sloboda. Urobiť tak chce v najbližšom období.


Bude však na to potrebovať aj hlasy poslancov koalície. Aby sa výbor mohol obrátiť na premiéra s požiadavkou na vysvetlenie, musí najskôr nadpolovičnou väčšinou prijať uznesenie. No ôsmi z 15 členov výboru sú poslanci koalície

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.