Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2018, 11:25 Aktualizované dňa 03.04.2018 o 12:01

Nesrovnal: Začala sa historicky najväčšia obnova ciest v hlavnom meste

Celkovo sa má v hlavnom meste tento rok opraviť 100 kilometrov jazdných pruhov mestských komunikácií.

"Práve začala historicky najväčšia obnova bratislavských komunikácií za posledných 25 rokov," oznámil primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal na brífingu na Dolnozemskej ulici, kde sa dnes začali práce. Ide podľa neho o obrovskú vec pre Bratislavu.

Dolnozemská ulica by mala byť opravená v polovici mája, v piatok by mali začať práce aj na Bajkalskej.

Celkovo sa má v hlavnom meste tento rok opraviť 100 kilometrov jazdných pruhov mestských komunikácií.

"Spolu s rokmi 2016, keď sme opravili 50 kilometrov a 2017, keď sme opravili ďalších 50 kilometrov, ide o 200 kilometrov jazdných pruhov. To je ako keby sme opravili cestu Bratislava - Žilina," povedal Nesrovnal.

Ďalej má v Bratislave prejsť obnovou 30 chodníkov v dĺžke 20 kilometrov, 26 zastávok MHD a vyše 200 bezbariérových prechodov.

Nesrovnal prisľúbil, že magistrát harmonogram prác zverejní. Zároveň poprosil Bratislavčanov o trpezlivosť. Obyvateľov hlavného mesta chce o priebehu prác informovať prostredníctvom všetkých kanálov, ktoré magistrát má.

Rozpočet na opravu komunikácií v Bratislave predstavuje 16 miliónov eur. "9 miliónov je príspevok od vlády, zvyšok sú finančné prostriedky hlavného mesta," priblížil Nesrovnal.

Najväčšia časť prác sa podľa neho vykoná počas prázdnin. "Ale keď je pekné počasie, neváhame ani minútu," doplnil primátor.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.