Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.03.2018, 13:17

Bašternák podal trestné oznámenie na poslanca SaS

Ladislavovi Bašternákovi prekáža, že ho poslanec nazval bývalým zlodejom áut.

Bašternák podal trestné oznámenie na poslanca SaS
Zdroj: TASR/M. Baumann

Ladislav Bašternák podal trestné oznámenie na poslanca SaS Jozefa Rajtára za ohováranie a krivé obvinenie. Informujú o tom sulíkovci s tým, že sa Bašternáka dotklo, že ho Rajtár označil za bývalého zlodeja áut.

"Trestne stíhanému podnikateľovi údajne tiež prekáža, že na jeho konanie sa zo strany poslanca SaS objavili hodnotiace úsudky o opakujúcej sa trestnej činnosti, ktorú mal uskutočňovať v organizovanej skupine, a za ktorú by na neho mala byť uvalená väzba," vyhlásil SaS. 

Rajtár vníma trestné oznámenie ako snahu o zastrašenie. "Stále si myslím, že pokus o zahladenie tohto trestného činu nečinnosťou finančnej správy a polície nasvedčuje prítomnosť organizovanej skupiny,“ povedal poslanec SaS Rajtár.

Poslanec naráža na situáciu, kedy sa Bašternák "pokúsil vyviniť z obvinenia z daňového podvodu prejavením takzvanej účinnej ľútosti, čo je v jeho prípade absurdné a žiadny príčetný vyšetrovateľ mu na to nemôže skočiť."

Jozef Rajtár sa chystá podať na Ladislava Bašternáka ďalšie trestné oznámenie. „Pripravujem na neho trestné oznámenie za ďalšie prevody bytov s cieľom podvodu na DPH,“ dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.