Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.03.2018, 00:00

Prokurátor: zachytili sme pohyb možného páchateľa

Zadokumentovali pohyb pravdepodobného páchateľa, má ísť o vraždu na objednávku.

Prokurátor: zachytili sme pohyb možného páchateľa
Zdroj: Pavol Funtál

Investigatívca Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú podľa dozorového prokurátora zavraždili v stredu 21. februára. Potvrdili sa aj medializované informácie, že vrah zasiahol novinára dvoma výstrelmi do srdca.


Presne mesiac po tom, čo sa Slovensko dozvedelo o úkladnej vražde novinára a jeho snúbenice, prokuratúra o prípade informovala. Doteraz bolo na vyšetrovanie uvalené embargo a už viac ako tri týždne polícia neposkytovala žiadne informácie.


Obete boli zavraždené krátkou guľovou zbraňou kalibru deväť milimetrov. „Neboli zistené žiadne stopy zápasu a s najväčšou pravdepodobnosťou nebolo nič odcudzené. Tieto okolnosti nasvedčujú tomu, že išlo o vraždu na objednávku,“ vyhlásil dozorový prokurátor. Keďže ide o prokurátora odboru všeobecnej kriminality, ktorý sa zoberá prípadmi organizovaného zločinu, jeho meno ani fotografie tváre na pokyn Úradu špeciálnej prokuratúry nezverejňujeme.


Prokurátor uviedol, že snúbenci zomreli v stredu 21. februára. Predpokladaný čas vraždy určili v rozpätí približne piatich minút. Spresniť čas však odmietol. „Bol zadokumentovaný pohyb pravdepodobného páchateľa,“ doplnil a viac o dôkaze prezradiť nechcel. Podľa jeho slov viaceré témy, na ktorých Kuciak pracoval, môžu byť motívom. Novinára páchateľ dvakrát strelil do srdca, jeho snúbenicu usmrt

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.