Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2018, 16:18

Čižnár zrušil zákaz informovania o vražde Jána Kuciaka a jeho priateľky

Generálny prokurátor vybral človeka, ktorý môže verejnosti podávať informácie.

Čižnár zrušil zákaz informovania o vražde Jána Kuciaka a jeho priateľky
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Generálny prokurátor zrušil absolútny zákaz šírenia informácií o vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Jaromír Čižnár splnomocnil dozorového prokurátora, aby v prístupnej miere poskytoval verejnosti informácie.

Ako píše prokuratúra vo vyhlásení, Čižnár chce takto vylúčiť podozrenia zo zatajovania vývoja pred verejnosťou. "Generálny prokurátor poznamenal, že v súčasnej dobe sa začala intenzívna komunikácia s talianskymi orgánmi na precizovaní obsahu dohody o spoločnom vyšetrovacom tíme," informuje prokuratúra.

"Čižnár prípadu venuje mimoriadnu pozornosť a a absolútnou prioritou zostáva objasnenie skutku, zistenie a potrestanie páchateľov,“ vysvetľuje.

Čižnár v pondelok (19.3.) oznámil, že po intenzívnej komunikácii s justičnými orgánmi Talianskej republiky zaslal návrh dohody o zriadení spoločného vyšetrovacieho tímu v prípade vraždy novinára Kuciaka a jeho družky. Návrh dohody bol zaslaný v piatok 16. marca prostredníctvom Eurojustu.

Zriadenie spoločného vyšetrovacieho tímu Čižnár v pondelok prerokoval s vtedajšou ministerkou spravodlivosti SR Lucia Žitňanskou (Most-Híd). V praxi je zriadenie spoločného vyšetrovacieho tímu a podpísanie dohody časovo náročné (tento proces obvykle trvá niekoľko týždňov až mesiacov).

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.