Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2018, 13:37 Aktualizované dňa 22.03.2018 o 13:52

Viliam Mišenka je na úteku, polícia po ňom pátra. Iba pred dvoma dňami ho odsúdili na 23 rokov

Najvyšší súd odsúdil Viliama Mišenku na trest odňatia slobody v dĺžke trvania 23 rokov.

Viliam Mišenka je na úteku, polícia po ňom pátra. Iba pred dvoma dňami ho odsúdili na 23 rokov
Zdroj: TASR

Polícia pátra po Viliamovi Mišenkovi, ktorého v utorok (20.3.) Najvyšší súd (NS) SR odsúdil na trest odňatia slobody v dĺžke trvania 23 rokov. Polícia o tom informuje na facebookovej stránke.

"Viliam Mišenka bol tento týždeň právoplatne odsúdený na 23-ročný trest za známy medializovaný prípad výbuchu výbušniny, pri ktorom zahynula jedna osoba a ďalšie boli zranené. Mišenka už raz na úteku bol. V roku 2013 bol vypátraný vo Venezuele a eskortovaný na Slovensko, kde strávil takmer dva roky vo väzbe. Súd ho napokon zbavil všetkých obvinení a prepustil na slobodu. Tohtotýždňový rozsudok si neprišiel vypočuť a je opätovne na úteku. Ak máte o jeho pohybe akékoľvek informácie, volajte 158," uviedla polícia.

​NS SR odsúdil Viliama Mišenku na trest odňatia slobody v dĺžke trvania 23 rokov v kauze výbuchu v topoľčianskej firme Euromont v lete 2009. Spoluobžalovaného Jána Krajčíka odsúdil NS SR na súhrnný doživotný trest odňatia slobody.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.