Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.03.2018, 15:50

Kandidátka na ministerku kultúry: Od Sorosa idú rôzne hry, tretí sektor je príliš bohatý

Ľubica Laššáková priznala, že podľa nej zaoceánske peniaze zasahujú do politík postkomunistických štátov.

Kandidátka na ministerku kultúry: Od Sorosa idú rôzne hry, tretí sektor je príliš bohatý
Zdroj: TASR/František Iván

Peter Pellegrini (Smer-SD) poverený zostavovaním vlády si na post ministerky kultúry vybral doposiaľ nie príliš známu regionálnu političku Ľubicu Laššákovú. V tomto roku sa stala krajskou predsedníčkou Smeru v Banskej Bystrici, vedie aj poslanecký klub v krajskom zastupiteľstve. Na kraji zažila aj pôsobenie Mariána Kotlebu.

Laššáková je presvedčená, že George Soros má vo svete stále veľký vplyv. "Hry od spomínaného pána idú (pýtali sa jej na Georga Sorosa, pozn. red.), aj keď sa často hovorí, že čo už môže taký osemdesiatpäťročný pán, niekde za oceánom, riadiť veci na Slovensku. Nielen na Slovensku," povedala Laššáková v rozhovore pre Denník N.

Následne spochybnila aj pôsobenie mimovládok, ktoré sú podľa nej príliš bohaté. "Tretí sektor je príliš bohatý vzhľadom na zdroje, ktoré uvádzajú. Musí byť nejaký iný zdroj, musí ich niekto financovať a myslím si, že sú to takéto zaoceánske peniaze," povedala Laššáková a dodala, že týmito peniazmi niekto zasahuje "do politík postkomunistických štátov."

Laššáková je bývalá novinárka, pred vstupom do politiky pôsobila dlhé roky ako redaktorka Slovenského rozhlasu, skúsenosti má aj s riadeným regionálnych kultúrnych organizácií. 

Po vypuknutí vládnej krízy "vytiahol" Sorosa aj premiér Robert Fico. Ten sa ním snažil zaútočiť na prezidenta Andreja Kisku. „Pýtam sa, prečo hlava štátu išla na súkromnú pôdu k človeku, ktorý má pochybné meno. Ten človek sa volá George Soros. Prosím si odpoveď od prezidenta, o čom bolo to stretnutie, na ktorom nemal Kiska so sebou žiadneho zástupcu slovenského ministerstva zahraničných vecí," vyhlásil Fico

Premiéra v demisii za to kritizovali opoziční aj koaliční politici. Predstavitelia Smeru sa ho zastávali s tým, že ide o úplne legitímnu otázku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.