Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2018, 11:15

Most obviňujú zo zrady. Zabudli ste na tretiu vetu uznesenia, upozornil Bugár

Na republikovej rade bola podľa neho zhoda, že v tretej vete uznesenia boli obsiahnuté aj rekonštrukcia vlády či demisia premiéra.

Pôvodne sa predstavitelia Mosta vyjadrovali, že sa koalícia buď dohodne na predčasných voľbách alebo z nej strana vystúpi. Vyplývalo to z uznesenia republikovej rady, ktoré v Moste prijali v pondelok. Šéf poslaneckého klubu strany Gábor Gál napríklad včera vyhlásil: "Buď budú predčasné voľby, alebo povalíme vládu."

Šéf Mosta Béla Bugár však na dnešnom brífingu zdôraznil, že poslednou - treťou - vetou uznesenia dala republiková rada mandát predsedníctvu, aby v prípade zmien vo vývoji situácie mohlo konať samostatne.

"To, že niektorí počúvali len prvé dve vety, je jedna vec," vyhlásil s tým, že jeho strana zotrvaním v koalícii po rozhodnutí premiéra abdikovať koná plne v súlade s uznesením republikovej rady.

Na republikovej rade bola podľa neho zhoda, že v tretej vete uznesenia boli obsiahnuté aj rekonštrukcia vlády či demisia premiéra.

"To sa stalo, premiér totiž ponúkol demisiu," vyhlásil Bugár. Tvrdí, že Fica na demisiu vyzývali už minulý týždeň, ale bolo to z jeho strany "kategoricky odmietnuté".

Gála sa na tlačovej konferencii novinári pýtali na jeho výrok. "My sme hovorili, že rekonštrukcia vlády neprichádza do úvahy, požiadavka bola, že musí odstúpiť aj premiér. Tiež som povedal, že toto je iná situácia, o ktorej bude rokovať naše predsedníctvo," poznamenal šéf poslaneckého klubu Mosta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.