Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2018, 11:17 Aktualizované dňa 14.03.2018 o 11:26

Erik Tomáš v parlamente: Smer robí všetko preto, aby táto vláda vydržala

Poradca Roberta Fica Erik Tomáš povedal, že premiér prijme rozhodné stanovisko tento týždeň.

Poradca premiéra Roberta Fica Erik Tomáš v parlamente pred novinármi povedal, že strana Smer robí všetko preto, aby táto vláda vydržala.

"V súčasnosti rokujeme s partnermi, aby sa urobilo maximum a využili sa všetky možnosti na zachovanie súčasnej vlády. Nevieme si totiž predstaviť vládu, kde by bol Igor Matovič, Ľubomír Galko či Boris Boris Kollár," povedal Tomáš.

​Dodal, že ak sa všetky možnosti pominú, potom budú najférovejšie predčasné voľby. Tomáš povedal, že stále prebiehajú zákulisné rokovania.

"Potom chce Smer zaujať rozhodné stanovisko. Za optimálne považujem prijať stanovisko ešte tento týždeň," doplnil Erik Tomáš.

Predseda poslaneckého klubu Mosta-Híd Gábor Gál na otázku, čo si predstavuje pod rekonštrukciou vlády, odvetil, že rekonštrukcia kabinetu je, keď sa vymenia ministri.

"A to pre nás neprichádza do úvahy. Buď budú predčasné voľby, alebo zvalíme vládu," zopakoval stanovisko bugárovcov.

Šéf poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák zdôraznil, že rokovania na úrovni koaličných lídrov stále prebiehajú. "Nebudem dopredu špekulovať ani fabulovať, čo je rekonštrukcia vlády. Pre nás je dôležité, že koalícia zatiaľ funguje. A my sa držíme nášho stanoviska, že kým je vláda funkčná, zotrvávame v nej," odkázal.

Opozičný návrh na vyslovenie nedôvery Ficovi SNS nepodporí. "Viete si predstaviť, že by niekto povalil vlastnú vládu? Už sa to stalo, ale SNS vlastnú vládu nepovalí," dodal Bernaťák.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.