Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2018, 12:20 Aktualizované dňa 11.03.2018 o 14:08

Príde Smer o ministra vnútra? Sme pripravení na zmeny, všetky možnosti sú otvorené, vyhlásil Pellegrini

  • Dodáva, že všetky alternatívy sú otvorené, nie je to len koniec ministra vnútra Roberta Kaliňáka.
  • Pellegrini akceptovať a rešpektovať rozhodnutie koaličných partnerov, ak by povedali, že si spoločnú vládnu koalíciu za takýchto okolností nevedia predstaviť.
Podpredseda Smeru Peter Pellegrini
Zdroj: TASR/PJ. Kotian

Podpredseda Smeru Peter Pellegrini vyhlásil, že strana je pripravená urobiť personálne zmeny, aj čo sa týka niektorých členov vlády.

Vicepremiér vlády pre financovanie a informatizáciu to povedal v diskusnej relácii RTVS.

​"Smer vie, čo má pre stabilitu na Slovensku urobiť. Sú to aj kroky, ktoré budú viesť k personalným zmenám, to sa týka aj niektorých členov vlády," povedal Pellegrini.

"Všetky možnosti sú v hre"

Dodáva, že všetky alternatívy sú otvorené, nie je to len koniec ministra vnútra Roberta Kaliňáka. "Neberte to ale teraz, že som potvrdil, že sme pripravení sa vzdať. Všetky možnosti sú otvorené a nabádam všetkých svojich kolegov, aby boli pripravení rokovať o rôznych alternatívach a nedržať sa len tej jednej jedinej, s ktorou do rokovaní ideme," uviedol Pellegrini.

Pripustil, že sú stále v hre obe možnosti, teda istá rekonštrukcia vlády a pokračovanie vládnej koalície, ale aj pád vlády. Osobne preferuje pokračovanie vládnej koalície. "Aby sme sa pokúsili urobiť také ústupky, také zmeny vo vláde, ktoré budú vyhovovať koaličným partnerom a ktoré aj pomôžu upokojiť tú napätú situáciu v spoločnosti," uviedol Pellegrini.

Bude však zároveň akceptovať a rešpektovať rozhodnutie koaličných partnerov, ak by povedali, že si spoločnú vládnu koalíciu za takýchto okolností nevedia predstaviť.

"Myslím si, že bližšie k rozhodnutiu budeme zajtra," doplnil vicepremiér.

Odmietol, že by sa sám mal stať premiérom, po takejto funkcii vraj netúži. "Vláda má svojho predsedu vlády, vláda má svojho lídra a koaliční partneri majú pod koho vládnutím pokračovať," podotkol Pellegrini, ktorý taktiež odmietol, že by strana Smer-SD ponúkla Mostu-Híd post ministra kultúry. "Takúto informáciu o ponúknutí rezortu nemám. Viem len o oficiálnej požiadavke, ktorú pred týždňom položil na stôl predseda Bugár," povedal.

Prvotné rokovania

Priznal, že nepozná detaily rokovaní. Sobotné rokovanie premiéra Roberta Fica (Smer-SD) a šéfa Mosta-Híd Bélu Bugára označil za prvotné rokovania na výmenu postojov dvoch lídrov politických strán pred rokovaním predsedníctva koaličného partnera.

Poslankyňa NR SR Veronika Remišová (OĽaNO) zopakovala, že ohrozením stability krajiny je súčasná vláda, ktorá sa zvnútra rozkladá, odchádzajú ministri či koaliční poslanci.

Nepripúšťa šírenie beznádeje zo strany koalície, že nie je alternatíva. "Alternatíva vždy je. Ku kradnutiu je alternatívou poctivosť, k bezpráviu je alternatívou spravodlivosť. A k neschopnosti je alternatívou profesionalita a služba ľuďom," myslí si Remišová.

Tú podľa jej vyjadrení dojalo, ako sa krajina dokázala v poslednom období zomknúť. "Myslím si, že krajina, ktorá sa vie takto zomknúť, táto krajina má nádej a budúcnosť," dodala Remišová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.